Čištění čalouněného nábytku

cisteni sedacek praha

Moderní strojní extrakční metoda, která se používá také k čištění koberců, je vhodná k čištění čalounéného nábytku a k čištění sedacích souprav zhotovených z většiny běžně používaných potahových materiálů. Výjimkou je především kůže, k jejímuž čištění se tato metoda nehodí, nebo potahy s teflonovou úpravou, jelikož extrakční čištění je čištěním hloubkovým, což kůže a teflon z podstaty vylučuje. Náš odborný pracovník, který extrakční čištění sedacích souprav provádí, vždy důkladně posoudí, zda je ten který konkrétní materiál pro čištění extrakční metodou vhodný, a až potom zahájí samotné čištění, aby minimalizoval bezpečnostní rizika.

Jaká znečištění jsou pro extrakční metodu vhodná?

Extrakční metodou provádíme jak běžná údržbová čištění čalouněného nábytku a čištění čalouněného nábytku, tak i čištění akutních skvrn a znečištění například potem. Extrakční čištění zbaví Vaši sedačku zápachu a příjemně ji provoní. Extrakční metodou čištění sedacích souprav nelze čistit žvýkačky, vosk, inkoust a jiná agresivní znečištění. Je však velice účinné na odstranění roztočů a alergenů, jež se skrývají uvnitř struktury materiálu.

Jak dlouho trvá vysychání?

Vysychání čištěného materiálu vždycky závisí především na větratelnosti prostoru a také na okolní teplotě. Extrakční metoda čištění čalouněného nábytku nebo čištění koberců je specifická tím, že většina vody je z čištěného povrchu vysána ihned v průběhu čištění opět do čisticího extraktoru, takže výsledná vlhkost je poměrně nízká. Díky tomu se celková doba schnutí po čištění čalouněného nábytku pohybuje pouze kolem dvou až čtyř hodin.

Formulář pro nezávaznou objednávku