Čištění koberců s dlouhým chlupem

cisteni kobercu praha

Čištění koberců je sofistikovaná a komplexní činnosti, která vyžaduje široké spektrum odborných znalostí a kvalitní škálu profesionální vybavení, aby veškeré potřebné úkony mohly být vykonány bez rizika poškození koberce a naopak s jistotou bezvadného výsledku.

Jedním z faktorů, jež významným způsobem ovlivňují náročnost čištění koberce, je délka jeho chlupu. Koberce se totiž dělí do následujících tří skupin:

  • Koberce s krátkým chlupem (do 5 mm)
  • Koberce s průměrným chlupem (5 až 15 mm)
  • Koberce s dlouhým chlupem (více než 15mm)

Do všech koberců se zanáší prach a další částice, ale právě na délce a také na materiálu chlupu závisí, jak často je koberec nutno čistit. V zásadě se doporučuje přistoupit k zevrubnému mokrému čištění koberců s dlouhým chlupem alespoň jednou za dva roky. Vysavač totiž nikdy neodstraní nejjemnější částice, které se v koberci usazují, a mokré čištění navíc regeneruje chlup koberce, čímž prodlužuje jeho živostnost.

Způsoby čištění koberců s dlouhým chlupem:

  1. Čištění měkkým mopem – koberec je čištěn speciálním jednokotoučovým čisticím strojem, v jehož útrobách se skrývá měkký mop, tedy kulatý kartáč vyrobený z přírodního nebo umělého mikrovlákna. Tato varianta nabízí rychlý účinek, nízkou spotřebu čisticích látek, nízkou hladinu hluku a možnost používání koberce ihned po čištění.
  2. Metoda Spin-bonetna – koberec je čištěn pomocí speciálních bonetů, tedy měkkých textilních mopů o různé délce chlupu, kde se při výběru nástavce dbá na to, aby délka a charakteristika chlupu byla mezi mopem a kobercem pokud možno co nejpodobnější. Výhodou je nízká úroveň vlhkosti v koberci po čištění, okamžitá likvidace všech mikrobů a také absence chemických přísad.
  3. Kombinované čištění – koberec je čištěn nejprve měkkým mopem a posléze parním generátorem. Tato varianta spojuje výhody obou předchozích postupů a přináší ty nejlepší výsledky.

Koberec je příjemnou součástí domácnosti i reprezentativních prostor, poskytuje nám útulnou měkkost, tepelnou izolaci i barevnost. Za to je však potřeba o něj důkladně pečovat, aby se nestal také pokladnicí prachu, roztočů, alergenů a dalších nežádoucích entit. S naší firmou máte o prvotřídní péči o Váš koberec postaráno, i pokud se jedná o technologicky náročnější čištění koberců s dlouhým chlupem. Obraťte se na nás.

Formulář pro nezávaznou objednávku